Звернення до Громадських організацій

Шановні друзі!

У травні 2018 року за наслідками протестів екоактивістів та жителів сіл Гаврилівки і Тарасівщини Вишгородського району Київської області правоохоронними органами України реєструвалось кримінальне провадження № 12017110150001095 за ознаками кримінальних правопорушень, які пов’язувались з фактами незаконної виробничої діяльності ТОВ «Комплекс Агромарс», і, зокрема, його філії «Гаврилівський птахівничий комплекс» (торгівельна марка «Гаврилівські курчата»), яка привела до понаднормативного забруднення території регіону.

Приводом для реєстрації кримінального провадження стало виявлення в урочищі « Каланча» пташиного могильника об’ємом понад 600 тисяч тонн, що переповнило чашу терпіння місцевого населення.

Згідно зафіксованої працівниками поліції телефонної розмови, при здійсненні цього несанкціонованого захоронення мертвої птиці, один із менеджерів товариства (генеральний директор О. Марченко), коментуючи можливе невдоволення місцевих жителів, заявив: «Нехай нюхає сволота!».

Після реєстрації кримінального провадження за допомогою екоактивістів і місцевого населення у регіоні були виявлені десятки інших подібних «могильників».

Підтвердилось те, що місцевому соціуму було відомо давно:

  • на виробничих потужностях ТОВ «Комплекс Агромарс» відсутні функціонуючі очисні споруди;
  • кров мертвої птиці та відходи зливаються безпосередньо  в річку Кізка, що впадає у р. Ірпінь, а остання в Київське водосховище;
  • замість належної утилізації на ветсанзаводах мертва птиця та відходи виробництва сотнями тисяч  тонн захоронюються в полях і урочищах регіону.

На початковому етапі розслідування слідством оголошувалось про підозру власникам бізнесу Сігалу Є.Я. та Сігал М.А., а також генеральним директорам Марченку О.А. та Зазулі І.М., які навіть заарештовувались, але потім випускались під заставу.
За правової допомоги правозахисників у кримінальному провадженні статус потерпілих отримали понад 300 місцевих жителів. Потерпілі також у цьому провадженні заявили цивільні позови про відшкодування моральної шкоди через порушення гарантованого ч. 1 ст. 50 Конституції України права на безпечне для життя і здоров’я природне довкілля.

Статуси потерпілих та цивільних позивачів за заявниками слідством були визнані.

А потім, як завжди відбувається в Україні, кримінальне провадження почало правоохоронною системою (Національною поліцією та Генеральною прокуратурою України) банально «зливатись».

На провадження стали впливати  явно не юридичні фактори.

Стосовно всіх потерпілих та цивільних позивачів наприкінці 2018 року були винесені індивідуальні постанови про (!!!) позбавлення цих статусів.

Потерпілі та цивільні позивачі штучно усувались із процесу, щоб нікому було оскаржувати послідуючі незаконні дії по «злиттю»,  які легко прогнозувались:  закриття кримінального провадження по власникам і мінімальна відповідальність «стрілочників».

Далі було закрите кримінальне провадження за відсутністю складів  злочинів у діях власників бізнесу Сігал Є.Я. та Сігал М.А.
 Стосовно «сакральних жертв» - менеджерів Марченка О.А. та Зазулі В.М. обвинувальний акт для узгодженого «кулуарного» розгляду був чомусь направлений до (!!!) Дніпровського райсуду м. Києва (хоча за законом мав би направлятись у Вишгородський райсуд Київської області) на початку квітня 2019 року.

По швидкості розгляду був поставлений абсолютний  рекорд в Україна.

Вироком цього суду від 19 квітня 2019 року (простежується намагання встигнути  до дати виборів Президента України) генеральні директори Марченко О.А. та Зазуля В.М. за ст. 236 ч. 2 КК України (стаття передбачає покарання від 7 до 12 років позбавлення волі) засуджені до покарання нижче нижчої межі до 3 (трьох) років позбавлення волі з відстрочкою у 1 (один) рік.
Проте, громадському та правозахисному активу вдалось підтвердити статуси потерпілих та цивільних позивачів через ухвали слідчих суддів та оскаржити кулуарний вирок у апеляційному порядку.

Але, на захист злочинного бізнесу ТОВ «Комплекс Агромарс» встала (!!!) Генеральна прокуратура України, яка не оскаржила обвинувальний вирок із-за м’якості покарання , на сьогодні і далі добивається скасування статусів місцевих мешканців, як потерпілих та цивільних позивачів.

24 травня 2019 року на прес-конференції в УНІАН представники громадських організацій, екоактивісти,  правозахисники доповіли громадському суспільству про «історію» протистояння ТОВ «Комплекс Агромарс» та корумпованій правоохоронній системи.

На прес-конференції оголошено про ініціативу звернення до ТОВ «комплекс Агромарс», з вимогою укладення з ініціативними екоправозахисними організаціями та представницькими органами територіальної громади соціальної угоди про екологізацію.
Нижче прикладається текст звернення-вимоги.


Власникам бізнесу
                            ТОВ «Комплекс Агромарс»
                            код ЄДРПОУ 30160757,
02094, м. Київ, вул. Пожарського, 3
тел. за ЄДРПОУ: 044-5734746
Сігалу Євгену Яковичу,
Сігал Марині Анатоліївні


Шановні панове!

Відповідно до ч. 1 ст. 50 Конституції України кожен має право на безпечне для життя і здоров’я природне довкілля.
Ви являєтесь власниками бізнесу у агросекторі, пов’язаному з вирощуванням птиці (курей), який  у значній мірі є еконебезпечним.

Між тим, за інформацію екоправозахисних громадських організацій на Ваших підприємствах правила техноекобезпеки системно порушуються, що викликає обгрунтоване незадоволення місцевого населення.

Особливе занепокоєння викликає практика по створенню несанкціонованих «могильників» загиблої птиці та відходів від її виробництва, замість належної утилізації, яка триває роками.

Правоохоронними органами України у зв’язку з порушенням правил техноекобезпеки на Вашому підприємстві ТОВ «Комплекс Агромарс» (код ЄДРПОУ  30160757) реєструвалось та розслідувалось кримінальне провадження № 12017110150001095.

У цьому провадженні понад 400 (чотирьохсот) місцевих жителів подали заяви про визнання потерпілими та цивільними позивачами про відшкодування моральної шкоди, спричиненої порушенням їх екологічних прав.

Громадські екоправозахисні організації не вбачають, що Вами здійснені належні висновки, як виходячи з факту розслідування кримінального провадження, так і в аспекті перебудови бізнесу під пріоритети екологічної безпеки.

Навпаки, спостерігається тенденція вирішення проблеми з кримінальним провадженням через примітивне «решалово» із збереженням протиправної господарської практики.

Громадські екоправозахисні організації застерігають Вас від цього, пропонують Вам переглянути подібний підхід, здійснити реальні заходи по екологізації власного виробництва.

Для цього, насамперед, пропонуємо по ТОВ «Комплекс Агромарс», код ЄДРПОУ 30160757, укласти з ініціативними громадським екоправозахисними організаціями та представницькими органами територіальної громади соціальну угоду-меморандум про екологізацію.

Із сподіванням на взаємопорозуміння.

Підписи керівників громадських екоправозахисних організацій:
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________
____________________________________

Планується, що це звернення-вимогу, як і соціальну угоду, можуть підписати представники усіх бажаючих громадських організацій, які поділяють запропоновану ідею.

На сьогодні готовність підписати вимогу-звернення підтвердили:

  • Гаврилівський сільський староста О.Г. Покрасьон;
  • громадській-політичний  діяч І.М. Побідаш;
  • Голова ГО «Українське товариство Охорони природи» В.Я. Шевчук;
  • Голова ГО «Рада з екологічної безпеки»     С.М. Орєхов;
  • Голова ГО «Міжнародна Екологічна безпека»     Д.П. Бубело;
  • Президент міжнародного Фонду «Скорочення ризиків»  В.О. Костерін;
  • Голова ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» І.І. Ставчук;
  • Голова ГО «Захист права» В.В. Бондур;
  • Голова  ГО «Держава»  Л.М. Какауліна;
  • Керівник адвокатського об’єднання «Київщина»  А.А. Матвієць;
  • в.о. голови ГО «Зелена варта», Директор ПП «Юридична фірма
    «Імператив Плюс»  О.В. Лупейко.

З повагою,
директор
ПП «Юридична фірма
«Імператив Плюс»
2.07.2019р.

О.В. Лупейко