ЦІКАВА СУДОВА ПРАКТИКА
На владному рівні постійно заявляється, що державою визнаються зобов’язання українських комерційних банків по депозитним вкладам кримських вкладників.
 
У дійсності, комерційні банки України під різними приводами відмовляють у поверненні таких вкладів.

Наша юридична фірма має напрацьовану ексклюзивну судову практику по ефективному захисту кримчан, причому з реальним поверненням їм коштів.

 Але при цьому за судовими рішеннями приписується до стягнення не тільки власне сума депозиту з процентами та нарахуваннями за ст. 625 ЦК України (3 % річних за невиконання грошових зобов’язань та інфляційніх втрат по гривневим вкладам), але і приписується до виконання спеціальна санкція – 3 % пені від вартості депозитної послуги за кожен день прострочення згідно ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів».

«Фішкою» є саме остання санкція. Її розрахунок показує, що навіть при відносно невеликих сумах депозитів, борг зростає в синергетичній геометричний прогресії.

При цьому згідно до ст. 268 Цивільного кодексу України на вимоги вкладника банку позовна давність не поширюється.

За такої ситуації ми подвоюємо чи навіть потроюємо суми до повернення по відношенню до номінальних сум депозитів з процентами (див. судові рішення: постанова ВСУ від 21.02.2018р. у справі № 759/13827/15ц; постанова Апеляційного суду м. Києва від 27.02.2018 року у справі № 759/13821/15ц).

Причому по названим вище двом справам нами заявляються додаткові позови по поверненню процентів та штрафних санкцій за Законом України «Про захист прав споживачів» за період, що ми судилися з 31 серпня 2015 року. Тобто суми до відшкодування ще більше збільшуються.

Якщо наша інформація Вас зацікавила, готові допомогти.

Звертаємо увагу, що ті кримські вкладники, котрі захищали свої права у судовому порядку, як правило, заявляли позови про повернення сум депозитів та процентів. Це не позбавляє їх права на сьогодні заявити позови про застосування пені за ч. 5 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» за період прострочення виплат.

Директор
ПП "Юридична фірма "Імператив плюс"
О.В. Лупейко


P.S. За напрацьованою практикою можлива робота по поверненню «застарілих» депозитів по всій території України не тільки кримських вкладників.