Звернення до мешканців смт. Димер


Шановні друзі!

На основі досвіду трьох наших попередніх екоправових  проектів (проект «БРСМ», проект «Трипільська ТЕС», проект «Крюківщина, полігон ТПВ») приватне підприємство «Юридична фірма «Імператив Плюс»  за патронатної підтримки Швейцарського фонду «Скорочення ризиків» та за участі ВГО «Зелена варта» розпочала новий проект, направлений на протидію протиправній діяльності ТОВ «Комплекс Агромарс», яка приводить до нищення екології.

Наша спільна команда вважає, що виключно завдяки активності не байдужих громадських активістів,  Гаврилівського сільського голови Олега Покрасьона, правоохоронними органами України до Єдиного реєстру досудових розслідувань абсолютно обґрунтовано внесені відомості у кримінальному провадженні  № 1201711010001095 за ознаками кримінальних злочинів, передбачених  ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст.28, ст. 236, ч.1 ст. 239, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 364 КК України.

Наша спільна команда вітає успіхи правоохоронців при здійсненні розслідування, підкреслюючи, що кримінальних проваджень такого рівня та такого масштабу про екологічні злочини, в історії України ще не було !

Поряд з цим, вважаємо, що однозначно будуть здійснюватись  спроби (у т.ч. політичні) «задушити» кримінальне провадження.

Саме на запобігання такій можливості та задля єфективізації досудового розслідування, нашою командою і пропонується модернізований, з урахуванням наявних обставин та нашого досвіду, екоправовий проект, який, сподіваємося, знайде підтримку громадських активістів та місцевого населення.

Суть екоправового проекту у наступному.

Як і по трьом нашим попереднім проектам, ми проводимо прийом громадян, котрі потерпають від негативного впливу на природне довкілля та психологи проводять їх психологічну діагностику.

Психологічною діагностикою визначається наявність ознак психотрамвування та моральної шкоди (безперечно, що всі хто проживає в еконебезпечному регіоні такого травмування зазнають), а також встановлюється грошовий розмір такої шкоди.

Але позови заявлятимуться не так як раніше по попереднім проектам у порядку цивільного судочинства безпосередньо до суду, а через заявлення таких позовів у кримінальному провадженні № 1201711010001095 з визнанням таких осіб цивільними позивачами, що дозволяється кримінально-процесуальним законодавством України.

Відповідно до ч. 1 ст. 61 КПК України цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової шкоди, та яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред’явила цивільний позов.

Відповідно до ч. 2 ст. 61 КПК України права та обов’язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.

Крім того, по всім громадянам, які звернуться, готуватимуться  заяви про визнання їх потерпілими у кримінальному провадженні № 1201711010001095.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 КПК України потерпілим у кримінальному провадженні може бути фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також юридична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 55 КПК України права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого.

Відразу в адресу слідства, щоб полегшити його роботу (слідство зобов’язано допитати потерпілих), готуватимуться особисті показання потерпілих.

Відповідно до унормувань ст. 56 КПК України потерпілий протягом кримінального провадження має комплекс процесуальних прав, у т.ч. має право давати пояснення і показання та не заборонено викладати їх особисто.

Суть ідеї проекту полягає у створенні для слідства «захисного щита» із потерпілих та цивільних позивачів.

«Задушити» кримінальне провадження при наявності, наприклад, 3 тисяч позивачів та потерпілих, буде неймовірно складно для будь-кого.

Це буде реальна допомога слідству.

Співпраця бажаючих з нами побудована на принципі демократичного децентралізму.

Ми повністю залежімо від довіри місцевого соціуму.

Головні фігуранти судових і кримінальних проваджень – місцеві люди (ми їх не підміняємо, а являємось  найнятими ними адвокатами-представниками для представництва законних інтересів).

В любий момент з нами без будь-яких матеріальних наслідків для себе, бажаючі можуть припинити відносини по представництву, якщо зникне довіра.

Ніяка оплата наших послуг до реального виграшу і реального отримання коштів людьми не передбачається, в т.ч., ми не маємо права отримувати кошти за людей.

У випадку (не дай Бог) програшу, також для людей ніяких матеріальних наслідків не наступає.

За договірними відношеннями ми маємо право лише на процент від реально виграних справ і реально отриманих людьми коштів (цим ми компенсуємо свої витрати, заробляємо для себе і на інші екоправові подібні проекти, де потрібна наша допомога і є підтримка людей).

Все абсолютно прозоро.

Крім всього, така схема дозволяє людям бути реальними та активними учасниками кримінального провадження, як самостійно, так і через представників, знати стан  слідства і впливати на нього,  оскільки згідно до унормувань ст.ст. 55, 61 КПК України потерпілі та цивільні позивачі мають процесуальні права вже на стадії досудового розслідування знайомитись з матеріалами, які стосуються захисту їх прав та заявляти клопотання про проведення слідчих дій.

Сподіваємось, що наша ініціатива і наш проект, знайдуть підтримку місцевих громадян та громадських активістів.

Протиправна виробнича діяльність ТОВ «Комплекс Агромарс» порушує і екологічні права жителів селища Димер.

Саме тому наша команда з 14 серпня 2018 року розпочинає свою правничу діяльність  у цьому населеному пункті.

Прийом громадян у смт. Димер здійснюється за адресою: смт. Димер, вул. Соборна, 31, комплекс «Ярослав» (2-й поверх, вхід через прохідну).

Прийомні дні: понеділок-субота з 10 до 17 годин.

З повагою,
директор ПП ЮФ «Імператив Плюс»            О.В. Лупейко

14.08.2018р.